Jak řídit Nürburgring: Nejznámější závodní dráha světa

Obsah:

Anonim
Nürburgring
Nürburgring

Nürburgring je 14 mil klikatých, úzkých venkovských silnic, které byly kdysi nejděsivější automobilovou závodní tratí v historii. Trať byla považována za příliš nebezpečnou pro soutěžní závody, ale i tak ji můžete zažít závodní rychlostí ve svém vlastním autě.

Nürburgring (někdy psáno Nuerburgring, zvláště pokud na počítači nemáte „ü“) je nejznámější tím, že je to trať, kde se rakouská závodní legenda Niki Lauda stala obětí ohnivé nehody, která málem vzala jeho život během německé Grand Prix 1976 (scéna byla zdramatizována ve filmu Rush z roku 2013).

Řízení vlastním autem

Existuje několik verzí trati Nürburgring, ale pouze dvě by vás mohly zajímat:

• klasická 14mílová trať zvaná 'Nordschleife'
  • současná trať Grand Prix

„Zelené peklo“Driving Days

Jackie Stewart nazval Nürburgring „Zelené peklo“, což je fráze, kterou trať používá pro své Dny jízdy v zeleném pekle. Jediný rozdíl mezi tímto a běžnými turistickými jízdami je otevírací doba. Normální turistické vyjížďky trvají jen několik hodin (obvykle večer) a dvakrát ročně, třídenní Green Hell Driving Days vám umožní jet celý den.trvání akce. Pokud byste raději, aby vás vezl někdo jiný, můžete místo toho podniknout dvě jízdy druhého pilota.

Naučte se řídit bezpečně

V Centru bezpečnosti jízdy na Nürburgringu se můžete naučit zacházet s tím, co život hází před vaše pískající pneumatiky. Jednodenní intenzivní řidičský kurz bude stát pouhých 130-170 eur v závislosti na dni a ročním období. Učitelé vám dají tipy, jak dobře zacházet s autem, ať už jste na závodní dráze nebo na dálnici.

Pěší turistika

Abyste si užili Nürburgring, nepotřebujete auto. Kolem trati jsou turistické stezky.

Jak se tam dostat

Nürburgring se nachází 90 km jihozápadně od Kolína nad Rýnem nebo 60 km severozápadně od Koblenz. Nejbližší letiště jsou Köln Bonn (80 km) a Düsseldorf (120 km). Rozhodně se řiďte pokyny do Nürburgu, nikoli do Norimberku.

Historie

Nürburgring v Německu byl otevřen 18. června 1927 jako Nürburg-Ring, 14 mil klikatý ďábel závodní dráhy. Původně měl 172 zatáček, příliš mnoho na to, aby si řidič zapamatoval přesnou závodní linii přes všechny z nich. To samozřejmě znamená, že nejlepší závodní jezdec dokáže předvést úžasné činy – pokud měl dost odvahy.

Vezměte si například Juan Manual Fangio. Ztratil vedení po příšerné zastávce v boxech na konci Velké ceny Německa 1957 a dokázal překonat rekord kola o 12 sekund ve třech po sobě jdoucích kolech, aby převzal vedení a vyhrál závod. O rok později se závoděním skončil, jako by dosáhl vrcholu a nebylo kam jinam jít, "Věřím, že natoho dne v roce 1957 se mi konečně podařilo ovládnout Nürburgring a udělat ty skoky ve tmě v těch zatáčkách, kde jsem nikdy předtím neměl odvahu posunout věci tak daleko." Je pravděpodobné, že už nikdy nebude existovat jiný závodní okruh jako Nürburgring.